Благодійне служіння місії «Православне діло»

Протягом року, що минає, милістю Божою, парафією преподобного Іова Почаївського, Свято-Софіївським молодіжним братством в рамках роботи благодійної місії «Православне діло» було проведено різноманітні заходи, спрямовані на підтримку наших братів та сестер, друзів-дітей та молодих людей, що навчаються НРУ «Особлива дитина», стоять на обліку  в терцентрі інвалідів з порушенням опорно-пухового апарату, відвідують осередок заняттєвої терапії «Передзвін» та групи взаємодопомоги людей з захворюваннями психіки «Фенікс».

Братчики відвідували сім’ї братів та сестер з обмеженими можливостями на свята, дарували православну духовну літературу українською мовою, солодощі.

Збиралися з дітьми і батьками на спільну молитву та святкові вечори на православні свята у приміщенні місії «Православне діло» та в Рівненському музично-драматичному театрі. Організовували паломництва до святинь Почаєва, були на джерелі святої Анни, на Божій горі, у Кременці, Кам’янці-Подільському, Хотині, Рукомиші, Збаражі, Зарваниці, Львові. Відвідували, окрім православних святинь, замки, музеї, відпочивали на природі. Всюди нас супроводжувала молитва. Спільно молилися на літургії, сповідалися і причащалися. Братчиками здійснювався соціальний супровід декількох сімей найбільш потребуючих осіб з особливими потребами. Було забезпечено роботу інватаксі служби 1556 для транспортування потребуючих на богослужіння та в інших потребах.

Протягом трьох поспіль років організовували катамаранний сплав для людей з обмеженими можливостями. Цього року по Горині за маршрутом Козлин-Олександрія-Волошки-Решуцьк-Ходоси-Хотин.

Окремим служінням було відвідання інтернату для самотніх та інвалідів у Дубні, де ми служили літургії,  показували християнські фільми, дарували книги, влаштовували братські обіди на Великдень, подарували закладу макарони. Цікавим було автобусне паломництво до Почаєва, поїздка на лісове озеро поблизу Божої гори для мешканців інтернату.

У 2011 році члени Свято-Софіївського братства почали допомагати волонтерам «Скарбниці надії» та «Берегині Рівненської» у збиранні коштів та засобів для потреб онкохворих дітей, які лікуються в онкогематологічному відділенні Рівненської обласної дитячої лікарні. Братчики беруть участь в іграх та роботі груп арт-терапії в онгематології.

Місія «Православне діло» спільно з громадською організацією «Стежкою добра» та Рівненською станицею НСОУ «Пласт», у приміщенні станиці, забезпечили роботу осередку заняттєвої терапії «Передзвін» для молоді з затримкою психічного розвитку та ДЦП, що перебувають поза опікою спеціальних освітніх закладів.

«Православне діло» спільно з громадською організацією «Громадська ініціатива у сфері психічного здоров’я» забезпечує роботу групи взаємодопомоги людей з захворюваннями психіки «Фенікс».

У серпні 2011 року було налагоджено співпрацю з дитячим будинком у м. Рівне. Подарували православну дитячу літературу, фрукти і солодощі. Разом з адміністрацією заплановано спільні заходи на майбутнє. Психолог дитячого будинку брав участь в організованому братством і місією семінарі для волонтерів, що працюють з неповносправними. Проведення семінару дало можливість залучити нових людей для праці в онкогематології та осередку «Передзвін».

Всього заходами місії протягом поточного року було охоплено понад 300 осіб.

Досвід показує, що така праця для ближнього дуже необхідна. Особливо для людей, які перебувають у хворобі, часто у самотності, потребують спілкування, духовної і матеріальної підтримки, забезпечення правового супроводу.

Опубліковано у на Рівненщині, новини парафій, особлива потреба, Православне братство | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>