Продати квартиру, щоб вилікувати дитину: батьки та волонтери дитячої онкогематології б’ють на сполох (+ відео)

Волонтери та батьки онкохворих дітей закликають громадськість і владу взятися до системних змін у функціонуванні відділення онкогематології. Фото Дмитра Короля

Постійна нестача медикаментів, донорів, застаріла система лікування, недостатнє фінансування та байдужість чиновників – саме про це 15 лютого в Міжнародний день онкохворих дітей розповіли волонтери та батьки відділення онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні, – повідомляє Рівненський інформаційно-аналітичний портал “Четверта влада”.

Вони запевняють: функції Міністерства охорони здоров’я давно вже лежать на їх плечах, а держава витрачає гроші куди завгодно, але не на дійсно життєво важливі речі.

– Фактично вісім місяців 2011 року волонтери разом із жертводавцями забезпечували відділення онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні медпрепаратами, – розповідає голова громадської організації «Берегиня Рівненська» Олександр Петровський. – Склалася ганебна для України ситуація: з однієї сторони держава витрачає мільярди на будівництво стадіонів, вертольотних майданчиків, виплату премій чиновникам, з іншої сторони – не здатна забезпечити відділення онкогематології не те, щоб дорогими і всіма потрібними ліками, а навіть шприцами і глюкозою. Питання забезпечення таких відділень обладнанням взагалі для держави не існує.

Багато ліків доводиться перевозити нелегально, адже за кордоном вони коштують значно дешевше, а подарункових грошей від чиновників не вистачає на запланований термін. Заступник голови благодійного фонду «Скарбниця Надії» Маряна Рева запевняє, що гроші чиновники надають лише на свята, що не допомагає лікуванню в комплексі:

– Пожертва була на свято Миколая, але ліків не вистачає. Все, що купується в межах 50 тисяч гривень розходиться за тиждень чи два. Зараз ми говоримо про іншу суму – 500 тисяч на місяць.

Грошей, які залучають чиновники високих рангів, не вистачає:

Батьки стверджують, що більшість ліків і медикаментів купують за свої кошти:

А ще в лікарні елементарно не можуть захистити дітей від інфекцій, часто через абсурдні правила:

Голова Благодійної місії “Православне діло”, священик Віталій Поровчук каже, що і світській і церковній владі потрібно не впадати в розкоші, а вирішувати ситуацію зі спасінням дітей:

– Потреба у медикаментах для онкохворих дітей в області на рік складає 1 мільйон 414 560 гривні, в 2011 році не вистачило близько 200 тисяч гривень, щоб вкластися в рамки, – запевняє заступник начальника управління охорони здоров’я Рівненської ОДА з питань охорони материнства і дитинства Марія Думановська (її чоловік очолює Рівненську обласну дитячу лікарню, в якій і знаходиться відділення онкогематології – ред.).

Тому, на думку Марії Думановської, ситуація у Рівненській області не катастрофічна і казати, що нічого не робиться – не правильно.

– Минулого року по всій Україні були проблеми з державними поставками, – розповідає пані Думановська. – Але у нас в області, коли витратили ті залишки, які були з поставок за 2010 рік (близько 430 тисяч гривень – авт.), було прийнято рішення обласну дитячу лікарню додатково профінансувати у розмірі 500 тисяч гривень саме для лікування онкохворих дітей. Крім того, для них був відкритий рахунок: з першого січня по 31 грудня 2011 року на нього поступило 223 тисячі 494 гривні, які були використані на медикаменти, а також на придбання теків для сепаратора крові. Вже починаючи з вересня 2011 року почали поступати препарати за кошти державного бюджету і на кінець року було отримано медикаментів на 782 тисячі 348 гривень. Лікування профінансовано на 80 відсотків. Проблема, яка є в обласній дитячій лікарні, це не єдина проблема, є й інші хворі, але найбільше у 2011 році фінансувались саме ці діти.

Волонтери «Берегині Рівненської» переконали й інших батьків розповісти що ж відбувається насправді, адже на відміну від чиновників батьки живуть у цьому відділенні, а волонтери бувають там майже щодня:

Дивитись погляд батьків з онкогематологічного відділення Рівненської обласної дитячої лікарні на ситуацію з лікуванням онкохворих дітей і стан забезпечення їх ліками

Дар’я Андрєєва, ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань», Рівненський інформаційно-аналітичний портал “Четверта влада”

оператор – Валерій Мартинюк

Опубліковано у на Рівненщині | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>