Рівненські пластуни відзначали «Свято Весни»

портал «Четверта влада»

 

Усі фото ММО «Станиця Рівне – Пласту – НСОУ»

25-26 травня відбулось Свято Весни – Свято Героїв ММО «Станиця Рівне – Пласту – НСОУ».

«Свято весни» – це традиційний таборовий захід Пласту, яким організація відкриває літні табори для свого членства.

Цьогорічне Свято Весни було приурочене Святу Героїв, яке традиційно відзначається наприкінці травня. Саме Свято відбувалось поблизу с. Олександрія, де у 1928 році відбулась Перша Пластова Зустріч на Волині.

Повідомляє ММО «Станиця Рівне – Пласту – НСОУ».

На відкриття таборового сезону приїхало понад 50 пластунів та пластунок з Рівного. Також у таборі, у якості гостей, взяли участь члени Рівненського православного молодіжного Свято-Софіївського братства та парафіяни православної общини преподобного Іова Почаївського.

БІЛЬШЕ ФОТО ДИВІТЬСЯ ТУТ.

У суботу після заїзду всіх учасників відбулося урочисте відкриття Свята Весни-Свята Героїв. Багатьом пластунам воно запам’ятається тим, що саме тоді їх іменували пластунами-прихильниками, а декотрих навіть прийняли до куреня.

Після відкриття на учасників чекав змаг, у якому всяло участь7 команд. Юнацтво з усіх сил намагалось довести, що вони знають історію Пласту, вміють в’язати вузли, спроможні надати першу медичну допомогу, є вправними на переправах, спритними під час подолання смуги перешкод та здатні подати руку допомоги у тяжку хвилину.

Після обіду відбулись активітети, під час яких юнацтво мало змогу побавитись у фрізбі, помайструвати, поплавати на байдарках та завдяки пластунам-сеньйорам поринути у далекий 1928, коли на території цьогорічного Свята відбулась одна з найважливіших подій з Історії Пласту на Волині, з часу якої пройшло рівно 85 років.

Згодом лісом рознісся веселий спів – лунали пластові, народні та повстанські пісні. Ввечері всі насолоджувались імпрезами, забавами та першими у цьому році таборовими листами.

У неділю вранці всі мали спільний молебень, після якого продовжились цікаві активітети. Закриття подарувало окрузі нових пластунів учасників. Ще раз вітаємо їх з досягненням однієї з вершин на їх пластовому шляху.

Організатори заходу висловлюють подяку Управлінню у справах сім´ї, молоді та спорту Рівненського міськвиконкому, за підтримки якого відбувся захід.

Пластун сеньйор прихильник священик Віталій Поровчук:

«Вперше мені довелося побувати на пластовому таборі у 1999році. Це було на Соколиних горах поблизу Людвиполя (тепер Соснове, Березнівського району) на Случі. Діти, які були тоді маленькими новаками, тепер самі стали старшопластунами і виховниками, дехто має свої сім’ї та дітей.

Відновленій у 1990 році Рівненській станиці вже двадцять три роки . Озираючись назад, можна зробити висновок, що пластова метода виховання, яка має понад сторічний досвід, дає гарні результати. Переважна більшість вихованців Пласту, яких знаю особисто, мають міцні сім’ї, живуть тверезо, працюють у громадському секторі, відгукуються на чужі потреби є відкритими і небайдужими людьми. Бачу в очах своїх друзів пластунів той вогник, який дає підстави думати, що ці люди щасливі. Щасливі, незважаючи на те, що значна частина цієї молоді, маючи прекрасну освіту і досвід роботи, потерпають від безробіття або мають невелику платню. Бо щастя – це категорія нематеріальна. Щаслива та людина, яка вміє любити Бога, батьків, дітей, друзів, людей поруч. А вміння вчитися і працювати дасть свої плоди згодом і на ниві матеріальній. Причому, як в особистому житті, так і для країни . Люди такого типу більше дають, ніж беруть. Думаю, що саме такі люди, пластуни і не пластуни, зможуть щось змінити у цій державі, яка стала посміховиськом для світу.

У Пласті виховуються принципи служіння. Посудіть самі. Вся пластова методика виховання ґрунтується, перш за все, на вірі у Бога та дусі патріотизму, солідарності і взаємної підтримки. Праця виховників у Пласті винятково волонтерська та ще й грошові вкладки треба платити що місяця.

Натомість, методика виховання у нашій пострадянській школі вихолощена, бо Ісуса Христа у школу не пускають. У кращому випадку, відводять Йому місце десь біля гардеробу. Національні й патріотичні засади розмиті, а міністерством керує як не атеїст, то єврей з чужинецькими поглядами. Так працювали у радянській школі, де давали непогані знання без духовних християнських підвалин, так працюють і нині. Я тільки тепер розумію чому мені у шкільному віці було так нецікаво на різних радянських виховних заходах, навіть тих, які не мали ідеологічного підґрунтя. Таке виховання дало нам декілька поколінь людей, орієнтованих ублажати тільки себе, свої амбіції. Хочемо побудувати рай на землі без Бога. Звідси сотні тисяч розбитих сімей, мільйони абортів, сироти при живих батьках, повсюдна пиятика, суцільна система корумпованих стосунків і повсюдна байдужість. Також і звідси походить, не в останню чергу, лукава підміна православ’я, що здійснюється радянською нерозкаяною ієрархією, походять всі ті непорядки у Церкві У дитинстві бо ж закладаються основи на все життя.

Каятися, виправлятися, вчитися, працювати ніколи не пізно. Пласт є одним з острівців, де ми можемо жити для Бога, своїх дітей, можемо їх чомусь справжньому навчити. Щоб діти і ми з ними були по-справжньому щасливі.

Для цього треба перебороти стереотипи і власну лінь і прийти у Пласт, взяти своїх дітей, своїх внуків. Роботи і місця вистачить усім, а вік у нас необмежений – від п’яти і поки людина не відходить на «вічну ватру». Хто прийде – не пошкодує».

Опубліковано у на Рівненщині, НСОУ Пласт | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>