Архієпископ Іоан Шанхайський і Сан-Франциський (+ відео)

Архієпископ Шанхайський, Іоан (Максимович) в офісі дитячого притулку св. Тихона (Сан-Франциско, 1966 р.). Фото з сайту borisov-spas.by

Українець за походженням, росіянин за світоглядом, православний християнин за своєю сутністю – святий і чудотворець останніх часів, відомий по всьому світу, шанований віруючими всіх юрисдикцій Української та Російської Православної Церкви, архієпископ Шанхайський і Сан-Франциський Російської Православної Церкви Закордоном, святитель Іоан (Максимович, 1896-1966).

Блаженний Іоан, один з найбільших святих ХХ століття. Поєднуючи в собі багато різних образів святості, він одночасно був богонатхненним богословом і Христа ради юродивим, ревним святителем-місіонером і годувальником бідних, суворим аскетом і ніжним батьком сиріт.

Подаємо книгу ієромонаха Серафима (Роуза) та ігумена Германа (Подмошенського) «Блаженный Иоанн Чудотворец» (в трьох частинах у форматі doc.).

Частина 1: Матеріали про життя блаженного Іоана

Частина 2: Фотобіографія

Частина 3: Книга записів про заступництво блаженного Іоана

«В ранні часи християнства існувало багато книжок з докладними описами духовних подвигів праведників Божих та шанування їх віруючими: «Лавсаїк» Палладія, «Луг духовний» Іоана Мосха, «Бесіди» святого Григорія Великого, патерики, окремі життя святих. В наші духовно виснажені дні праведників стало мало і книжок про них мало. Нехай же ця книга надихне православних християн цих останніх часів, щоб не оволоділа ними малодушність в справі благочестя. Нехай вона покаже їм, що всупереч усім нашим немочам і недолікам, Ісус Христос учора, сьогодні, і на віки той же (Євр. 13, 8), і що немає нічого більш угодного для Бога та більш спасительного для людини, за праведне життя у Христі, дзеркалом якого був архієпископ Іоан» (Ігумен Герман Подмошенський).

Опубліковано у Бібліотека, без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>