Як християнину поєднати обов’язок захищати свою Батьківщину з заповіддю любити своїх ворогів

Ілюстрація з сайту ukrainianvancouver.com

Як християнину поєднати обов’язок захищати свою Батьківщину з заповіддю любити своїх ворогів? Питання, звичайно ж, пов’язане з теперішніми драматичними подіями, що відбуваються довкола України.

Переконаний, що потрібно молитися за напоумлення людей, які мають впливи розпочинати чи не розпочинати війну проти України, за всіх, хто хоче цієї трагедії (наприклад, діячів російської культури, підписантів листа Путіна, за протоієрея Всеволода Чапліна, речника патріарха Кирила Гундяєва, який закликає до війни). Маємо молитися за їх покаяння ї навернення до Бога-Любові. А якщо таке покаяння і навернення не відбудеться, то просити, щоб Господь поклав край їхньому беззаконню і захистив людей від небезпеки. Така молитва потрібна і для нас і для них, бо якщо буде вислухана, дасть можливість всім спасатися у Господі. При цьому ми не повинні плекати у собі ненависті до противників, проте, поклавшись на волю Божу, мусимо молитися, працювати, чинити милостиню і, якщо потрібно, на полі битви захистити  Христову віру, свої родини, свою Україну.

Памятаймо, що Бог вислуховує молитви праведних людей. Потрібно каятися і нам. Можливо, Господь  дає нам ці випробовування, щоб ми задумалися над  гріхами. Серед наших найбільших гріхів – це відпадання від православної віри, а відтак, захланне накопичення або бажання накопичення матеріальних благ і злодійство,  також святотатство, яке проявляється у блудному житті, через яке вбиваємо абортами мільйони своїх дітей, через яке розпадаються наші родини. Ми – народ пияків. Самі п’ємо, а якщо не п’ємо, то споюємо. Багато хто з нас займається окультизмом у різних формах. Багато священиків та єпископів грішить через торгівлю таїнствами. Маємо покаятися, щоб Господь Бог вислухав нас і відвів біду.

Що неможливо людині, те можливо для Бога. Щира і гаряча молитва є набагато сильнішою  за політику, дипломатію чи армію, бо допомагає людям спілкуватися з Творцем, який, за своєю милістю, може зробити чудо. Бог допомагає змінювати наше серце і розум на краще. Будемо змінюватися у дусі євангельському – буде справедлива політика, будуть мовчати гармати.

Піст і молитва творять чудеса. У дні Великого Посту посильмо говіння та молитовну працю за мир і збереження Української держави. Причому, просімо Бога не тільки за недоторканість кордонів, але й за те, щоб наш народ не відвернувся від православної віри і, щоб при владі було хоч трошки справді віруючих людей та українських патріотів. Такі чесні та жертовні люди, як показав час, у нас є.  От тільки чи допустять їх до влади і чи будуть вони керувати без натиску і впливу безбожників при владі з Росії  або з Заходу,  залишається питанням відкритим. Щоб закрити це питання, треба знати, що кожен з нас покликаний бути воїном Христовим.

P. S.

Вчора увечері наші парафіяни і члени молодіжного православного братства зі зворушенням прийняли листівочку з  молитвами, яку розносили по квартирах молоді люди з проханням молитися за мир і за Україну. Цю листівку підготували, розмножили і поширювали наші братчики на рівненському Майдані. Як видно, народ молиться, далі розмножує молитву і листівка знову повернулася до нас, замкнувши коло любові. Дякуємо вам, брати і сестри, друзі. Який у нас прекрасний народ! Якщо прочитаєте ці рядки ті хто розносив, то подзвоніть, будь ласка, мені за тел. +38 098 208-31-25, хочеться з вами познайомитися.

Подаємо тут ці тексти з проханням про гарячу молитву. До цих молитов можна додавати молитву «Нехай воскресне Бог», акафіст до архистратига Божого Михаїла, 90 псалом. Треба просити священиків на своїх парафіях служити молебні за примноження любові і викорінення ненависті, молитися додатково за наших воїнів та їх родини, що є на передовій протистояння. Молитися додатково за це і на літургіях.

Запрошуємо помолитися разом з нами у домовому храмі преподобного Іова Почаївського, за адресою Рівне, вул. Дубенська 113 в, вхід з вулиці Поповича, район Боярки, поряд з приміщенням редакції порталу «Четверта влада».

Молитви за Україну

Любов до Батьківщини — це велика чеснота. Не може любити Бога людина, яка не навчилася шанувати своїх батьків і свою Батьківщину. Добра дитина не кидає матір у стражданні й недолі і не перестає любити її. Такою ж має бути любов до рідної землі. Благоговійно шанувати Богом дану нам Вітчизну, пізнавати серцем її страдницький шлях, її святих і святині, уболівати й молитися за неї, а у разі потреби стати на захист переслідуваних та ув’язнених співвітчизників, захистити незалежність України — це наш святий обов’язок!

В  ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Господу помолимось. Господи помилуй.

1. Боже Великий, Боже Всесильний! Ми, грішні діти Твої, у покорі сердець наших приходимо до Тебе і схиляємо голови наші. Отче! Прости провини наші та провини батьків, дідів і прадідів наших. Прийми нині, благаємо Тебе, щиру молитву нашу і подяку нашу за безмежне милосердя Твоє до нас. Вислухай наші молитви і прийми благання сердець наших. Благослови нашу Батьківщину Україну, долю та щастя їй дай. Премилосердний Господи, усім, хто вдається до Тебе з благанням, милість Твою подай. Благаємо Тебе, Боже, за братів і сестер наших, за всіх, хто бореться за віру православну і волю України, за поранених і ув’язнених, і за тих, хто Твого милосердя та допомоги Твоєї потребують.

З’єднай нас усіх в єдину велику Христову сім’ю, щоб усі люди, як брати, славили величне ім’я Твоє завжди, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

2. Господи, Спасителю наш предобрий! Ти по правиці Отця сидиш у славі несказанній, глянь же з висот лагідним оком на нашу Церкву, на народ Твій! Бо ж Твої ми, Владико, і просимо молитвами Пречистої Твоєї Матері, благаннями всіх святих українського народу дай нам єдності, дай любові і духа розуму, навчи прощати, щоб ми завжди і всюди прославляли пресвяте ім’я Твоє Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Коли Вітчизна в небезпеці

Господи Боже наш, Ти вислухав Мойсея, коли він простягав до Тебе руки, і народ ізраїльський зміцнив на амаликитян, озброїв Ісуса Навина на битву та повелів сонцю спинитися. Ти й нині, Владико, почуй нас, що молимося до Тебе. Зміцни силою Твоєю побожний народ наш, благослови його справи, примнож славу його перемогою над ворогом, зміцни всемогутньою Твоєю правицею нашу державу, збережи військо, пошли ангела Твого на зміцнення захисників народу нашого, подай нам усе, що просимо для спасіння; примири ворожнечу і мир утверди. Простягни, Господи, невидиму правицю Твою, яка рабів Твоїх заступає в усьому. Бо Твоя є влада, Царство і сила, від Тебе допомогу всі приймаємо, на Тебе надію покладаємо і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

За ворогів України

Господи, наверни до Себе серця ворогів наших. Якщо ж неможливо запеклим навернутися, то поклади межу їхньому злу і захисти від них обраних Твоїх. Амінь.

До святих

Всі святі землі Української, моліть Бога за нас!

Молитва за спасіння держави Української і втихомирення в ній розбрату і чвар між людьми

Господи Боже, Ісусе Христе, Спасителю наш! До Тебе припадаємо зі скорботним серцем і сповідаємося у гріхах і беззаконнях наших, що ними зранили Твоє милосердя і зачинили від себе щедроти Твої. Бо відступили від Тебе, Владико, і законів Твоїх не дотримуємося, і не робимо того, що заповідав Ти нам. Тому й уразив Ти нас безладдям і віддав на потоптання й зневаження ворогам нашим, і принижені ми більше інших народів, і зневагу й наругу терпимо від сусідів наших.

Боже Великий і Дивний, що вболіваєш за злобу людську, підводиш повалених і підіймаєш тих, що впали! Небесну Твою силу з неба народові нашому пошли, зціли рани душ наших і підійми нас із постелі немочі, бо вражені розслабленням стегна наші, бо хворі на неправду і породжуємо беззаконня. Вгамуй ворожнечу і розбрат у землі українській, віддали від нас заздрощі, чвари, зарозумілість, злочинність, пияцтво й розпалення пристрастей, попали в серцях наших терня нечистоти, непримиренности й озлоблення, щоб полюбили ми один одного і, як одне ціле, перебували в Тобі, Господі і Владиці нашому, як і вчив і заповідав Ти нам. Помилуй нас, Господи, помилуй нас, бо сповнилися ми приниження і негідні очей своїх на небо звести. Згадай милості, що їх явив Ти отцям нашим, переміни гнів Твій на милість і дай нам поміч у скорботі. Молить бо Тебе Церква Твоя молитвами святого рівноапостольного князя Володимира і блаженної великої княгині Ольги, святих благовірних князів-страстотерпців Оскольда, Бориса, Гліба та Ігоря, митрополитів Київських: Михаїла, Іларіона, Макарія, Петра (Могили); святих митрополитів Феодосія Чернігівського, Димитрія та Арсенія Ростовських, Інокентія та Софронія Іркутських, Іоасафа Білгородського, Іоана та Павла Тобольських, які за Україну страждали; святого великомученика Юрія Побідоносця, великомучениці Варвари, святі мощі якої у благословенному Богом Києві перебувають, преподобномученика Афанасія Берестейського, Миколи Луцького, Макарія Канівського, Федора Острозького, преподобних отців наших Антонія і Феодосія та всіх чудотворців Києво-Печерських, преподобних Іова та Амфілохія Почаївських, преподобних Іова та Феодосія Манявських, святої Юліанії Ольшанської, святої новомучениці Марії Паризької та святих новомучеників Ілії, Димитрія, Юрія, Олексія – співробітників місії «Православне діло» і всіх святих, на землі Українській прославлених, а особливо Пресвятої Богородиці і Вседіви Марії, Яка з древніх часів покривала і захищала Своїм святим омофором країну нашу.

Врозуми народ український, а особливо тих, хто при владі стоїть, про нашу помісну Православну Церкву, Україну і весь народ добре дбати та державність відстоювати. Силою Хреста Твого зміцни державу і воїнство наше та захисти від підступів ворожих. Піднеси людей розуму й сили і постав на служіння Вітчизні нашій, а нам усім дай духа мудрости і страху Божого, духа міцности та благочестя і даруй кожному вогонь любові до матері нашої України — єдиної і неподільної.

Господи, до Тебе вдаємося, навчи нас чинити волю Твою, бо Ти Бог наш, бо в Тобі джерело життя і в світлі Твоєму побачимо світло. Подай милості й щедроти Твої народові українському, щоб ми славили святе ім’я Твоє з Отцем і Святим Духом на віки віків. Амінь.

 

Опубліковано у блог священика, відповіді священика. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>