Під час вшанування найбільшого бою в історії УПА пропагували тверезість і збирали кошти онкохворим дітям

Поширення тверезницьких та патріотичних газет, збір коштів для лікування онкохворих дітей. Фото Сергія Одарченка, Благодійна місія “Православне діло”

22 квітня, традиційно у третій день Пасхи, вшанувати вояків УПА на 70-ту річницю Гурбенського бою приїхало декілька тисяч людей, в тому числі чимало дітей та молоді.

У квітні 1944 року в урочищі Гурби на Рівненщині відбувся найбільший в історії Української Повстанської Армії бій. Тоді проти 5 тисяч повстанців було кинуто близько 35 тисяч військ НКВД із застосуванням танків та артилерії.

Незважаючи на таку значну нерівність сил упівці протягом декількох діб успішно відбивали ворожі атаки, знищивши понад 800 ворогів. Проте через нестачу боєприпасів змушені були прориватися з оточення, з чим успішно справилися, зберігши основні сили.

У пантеоні біля Свято-Воскресенського чоловічого монастиря перепоховано рештки трьох десятків вояків, які вдалося знайти у лісі. Місцеві жителі розповідають, що карателі не пошкодували навіть обоз з важкопораненими та двох медсестер – їх усіх закололи багнетами.

22 квітня, традиційно у третій день Пасхи, вшанувати повстанців на 70-ту річницю Гурбенського бою приїхало декілька тисяч людей, в тому числі чимало дітей та молоді. Найпомітнішими були однострої Національної скаутської організації України «ПЛАСТ». Православна молодь з Рівненського молодіжного Свято-Софіївського братства, активісти рухів “Твереза Україна”, “Самооборона Майдану”, ГО “Спілка інвалідів з дитинства “Передзвін”, ГО НСОУ “ПЛАСТ” вшанували повстанців, пропагували тверезість, збирали кошти для онкохворих дітей та більше дізнались про історію рідного краю.

Фото Мирослави Години зі сторінки в ВКонтакті
Спочатку відбулося богослужіння, потім урочиста частина з вшануванням ветеранів – учасників події, потім реконструкція бою і творчі виступи на сцені під відкритим небом.

Сонячна погода, чудовий сосновий ліс, досить вдала реконструкція, можливість оглянути реконструйовану криївку дали можливість ніби доторкнутися до історії та створили незабутню атмосферу єднання поколінь і пам’яті про боротьбу українців за свою свободу.

Потрібно зазначити, що з боку влади порівняно з минулими роками є певний поступ, який полягає в забороні продажу міцного алкоголю та вина. Проте після закінчення богослужіння пиво все ж , на жаль, продавалося.

Фото Олени Власової, gazeta.ua


 

Опубліковано у історія, на Рівненщині, НСОУ Пласт, особлива потреба, Православне братство, тверезість, Твереза Рівненщина. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>