У Рівному видадуть кишеньковий молитовник для українського війська (+ фото)

Прототип “Молитовника війська українського”. Фото Благодійної місії “Православне діло”.

Благодійна місія “Православне діло” готує до друку кишеньковий варіант православного молитовника, призначений для військовослужбовців ЗСУ та добровольчих загонів.

“Молитовник війська українського” – це кишеньковий варіант молитовника (ШхВхГ – 75х111х20мм – розміру долоні), в якому вміщені молитви на різні випадки життя як рядового солдата, так і офіцера. Він стане духовним помічником військових і під час проходження строкової служби у мирний час, і в зоні бойових дій.

Подібно медичній аптечці, він є предметом невідкладної духовної та душевної допомоги. А тому, вартий того, щоб бути завжди поряд. Невеликий розмір молитовника дає можливість мати його завжди при собі у різних життєвих обставинах.

Деякі частини цього молитовника використовуватимуться досить рідко, або й взагалі, комусь доведеться відкрити окремі його сторінки лише один раз в житті. Проте зміст їх край важливий, коли вже потреба в молитовнику буде конче необхідна. Наприклад, в полоні чи при пораненні. Тому зайва вага молитовника (приблизно 150г) поряд з основним екіпіруванням – виправдана.

Зміст молитовника розділений для зручності використання на чотири розділиприватна (особиста) молитва, святі таїнства, громадська молитва (богослужіння) та катехизис (основні принципи православної віри).

Перший розділ (приватна молитва) логічно поділений на окремі блоки молитов:

- молитви на щодень впродовж доби;

- молитви за Україну в мирний час, в передвоєнний період та в час війни;

- молитви в період бойових дій – перед боєм, під час бою, а також молитва подяки після бою;

- молитви полоненого і за тих, хто в полоні;

- молитви при поранні чи захворюванні – молитви за себе та інших, хто в біді;

- молитви за потребою – про визволення від страху і в момент прийняття важливих рішень;

- молитви для поховання та поминання загиблих – за тих, хто при смерті, вмирає чи помер на руках; молитви-поминання полеглих в бою побратимів та всіх загиблих в боротьбі за Україну; за доброчинців, які самі загинули, допомагаючи військовим у виконанні їх бойового завдання; молитви для людяного поховання загиблих ворогів чи тіла мирних жителів.

У другому розділі подано молитви для приготування та звершення окремих Таїнств - покаяння (сповіді), євхаристії (причастя) та хрещення. Цей розділ молитов допоможе військовим не лише самим достойно підготуватись та прийняти ці Таїнства Церкви, але й допомогти іншим в різних складних обставинах на території, де нормальних стрій життя порушений бойовими діями. Де поряд може не бути деякий час священика. Наприклад, як прийняти останню сповідь вмираючого, або як охрестити дорослу людину чи немовля при загрозі їх життю, якщо поряд немає священика.

Третій розділ містить тексти основних богослужінь, які можуть звершуватись військовим священиком (капеланом) в стаціонарному храмі при військовій частині, чи польовій каплиці в зоні бойових дій. Серед них Літургія, молебень за живих та літія за спочилих. Насамперед, текст богослужінь в руках молільника сприяє його активній участі у богослужінні. До того ж, відсутність кліриків та церковнослужителів (диякона, читців, прислужників, хору) вимагає від військових елементарних знань та вмінь самим орієнтуватися в цих богослужіннях Православної Церкви.

У четвертому розділі розміщені основи православного віровчення, духовні поради та християнські притчі.

Додаткові зручності молитовника:

- молитовник має зносостійку обкладинку, яка забезпечить його довгу службу;

- обкладинка молитовника є матовою і має монотонний оливковий (Olive) колір (суміш зеленого та блідо-коричневого), який є проміжним варіантом серед різноманітної гами кольорів військового камуфляжу. А зображення на обкладинці Хреста Господнього з абревіатурою “Іс. Хр.” та “НІ, КА” (що означає “Ісус Христос”, “Цим переможеш”), зроблене жовтим неблискучим кольором. Тому молитовник органічно вписується і не виділяється на фоні будь-якої військової форми, що особливо важливо при обстрілі снайпером;

- у форзаці молитовник міститься з’ємний диптих (складень з двох ікон) з зображенням Ісуса Христа та Пресвятої Богородиці. Це дасть можливість зосередитись на молитві в будь-якому місці. Диптих зроблений з цупкого ламінованого картону і кріпиться спеціальною гумкою-затискачем на згині форзацу;

- для зручності використання молитовник містить дві стрічкові закладки та одну стаціонарну “екстрену закладку”. “Екстрена закладка” – це зносостійка наліпка, яка розділяє сторінки в розділі “Святі Таїнства”, для швидкого відкривання молитовника в екстреній ситуації – тобто, при потребі хрещення неохрещеного, або при потребі сповіді в останні хвилини життя.

- в кінці молитовника міститься “Пом’янник” – декілька порожній сторінок, для записів імен.

“Молитовник війська українського” укладений на основі богослужбової та духовної літератури, виданої, переважно, Українською Православною Церквою Київського Патріархату. А також, містить окремі молитви деяких вже існуючих молитовників для військовослужбовців. Зокрема, “Молитовника за Україну та її захисників” та молитовника військовослужбовця “Молись і служи”. Мета цього видання – не конкурувати з іншими, але доповнювати. Новий досвід породжує нові запити та побажання і щодо змісту, і щодо зовнішнього вигляду, які ми старанно намагалися врахувати. Якщо попередні видання мають значно більший розмір та тонку обкладинку, то цей молитовник містить молитви на різні випадки життя і має невеликий розмір, що дає можливість тримати його в кишені чи підсумку. Хоча таке видання є більш затратним, адже книжка та обкладинка повинні мати високу міцність та зносостійкість, проте виправданим з точки зору користі та практичності.

Нехай ця книжечка допомагає нам зміцнюватися у вірі. Не треба недооцінювати силу віри і молитви. Віра у Бога дає людині справжні підвалини у житті. Така людина вміє любити, вона жертовна, смілива, тверда і незламна. Щасливий народ, який має багато віруючих синів та доньок. Такий народ непереможний. Можна перемогти військо, навіть знищити державу, але якщо народ збереже істинну християнську віру в Бога, цей народ завжди, рано чи пізно, стане вільним. З Богом до волі! З Богом до перемоги!

З питань пожертви на видання молитовника звертайтеся за телефоном +38 098 208-31-25 або +38 050 375-55-30 – керівник проекту священик Віталій Поровчук.

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ПОЖЕРТВ:

Реквізити для безготівкових переказів в гривні.
Одержувач: ГО «РПМ Свято-Софіївське Братство»
Банк одержувача: Філія-РОУ ВАТ «Ощадбанк»
Рахунок: № 260033018188
МФО: 333368
Код ЄДРПУО: 35103379
Призначення платежу: добровільна пожертва на молитовник

Реквізити для безготівкових переказів через SWIFT в доларах США.

BENEFICIARY (одержувач): GO «RPM SVYATO-SOFIYIVSKE BRATSTVO»
ACCOUNT: № 260033018188
BENEFICIARY’S BANK (банк одержувача): JSC Oschadbank
SWIFT CODE: COSBUAUKRIV
INTERMEDIARY BANK (банк-посередник): JP Morgan Chase Bank, New York
SWIFT CODE: CHASUS33
CORRESPONDENT ACCOUNT: 001-1-194057

Реквізити для безготівкових переказів через SWIFT в євро.
BENEFICIARY (одержувач): GO «RPM SVYATO-SOFIYIVSKE BRATSTVO»
ACCOUNT: № 260033018188
BENEFICIARY’S BANK (банк одержувача): JSC Oschadbank
SWIFT CODE: COSBUAUKRIV
INTERMEDIARY BANK (банк-посередник): DEUTSCHE BANK AG, Frankfurt am Main, Germany
SWIFT CODE: DEUTDEFF
CORRESPONDENT ACCOUNT: 947 0576 10

Або ж на картку Приват-Банку: 4149625806179923 Поровчук Віталій Олегович

Опубліковано у Звітність, на Рівненщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>