Законодавчі ініціативи щодо обмеження доступу населення до алкоголю. Спроба №2

Антиалкогольна акція громадських організацій 04 липня 2013 року, спрямована на підтримку тверезницького законопроекту № 2062. Фото благодійної місії “Православне діло”.

ГО “Рівненське православне молодіжне Свято-Софіївське братство” та благодійна місія “Православне Діло” ініціюють заходи, спрямовані на заборону реклами алкоголю та обмеження його продажу серед населення.

Жодна освітня, проповідницька праця не дасть результату на полі боротьби за тверезість нашого народу, якщо не буде прийнято відповідних правильних законів.

ГО “Рівненське православне молодіжне Свято-Софіївське братство”, благодійна місія “Православне Діло” ініціюють заходи, спрямовані на подальшу активізацію праці у цьому напрямку.

Подаємо проект звернення до Президента, голови Верховної Ради, голови Уряду України, народних депутатів України.

До співпраці залучено навчальні установи, громадські організації, органи місцевого самоврядування.

ПРОЕКТ ЗВЕРНЕННЯ

Шановний пане голово ВРУ, пане президенте України, пане премєр-міністр, народні депутати України

Воєнні дії у країні оголюють різноманітні суспільні виразки, які роками нищили життєві сили народу і підточували державний організм.

Однією з таких ран українців стало пияцтво. Ця хвороба особливо небезпечна, бо більшість наших людей сприймає вживання алкоголю як абсолютну норму. Невизначеність влади з цього питання, зубожіння людей, а коли йдеться про армію – пасивність військового командування, підштовхує багатьох людей втікати від реальних проблем, заглядаючи у чарку.

Зацікавленість виробників алкоголю, пов’язаних з корумпованими владними колами – величезна. Мають бо від цього мільярди. Тому навіть в умовах війни споювання народу продовжується. Натомість, воєнний досвід інших народів і країн свідчить про запровадження під час війни норм законодавства, які забороняли доступ населення до алкоголю або істотно обмежували такий доступ. Проте, у нас реклама алкоголю на телебаченні зранку до вечора у різних формах. Алкогольні вироби продають разом з молоком. Вони, як і тютюн, дешеві та доступні. Для порівняння пляшка горілки у Росії, навіть після нещодавнього здешевлення, коштує в середньому удвічі дорожче ніж в Україні. Різноманітні «точки» і «розливайки» рясно всіяли села і міста. Нелегальний обіг спирту, оцінюється в 50% існуючого ринку.

Спроби у попередні роки підняти це питання викликало опір з боку зацікавлених кіл та поблажливі посмішки певної частини громадськості. Проте значна частина громадських та церковних організацій, органів місцевого самоврядування, простих громадян підтримали антиалкогольні законодавчі ініціативи. (Дивись додаток «Рішення рад…», звернення «Громадських організацій», «Церков»). Законопроект №2062 про обмеження доступу населення до алкоголю, підготовлений народним депутатом України Михайлом Головком та підтриманий тверезницькими організаціями у 2013 році був у Верховній Раді покладений під сукно.

Лобіювання інтересів виробників алкоголю продовжується. Сотні тисяч людей вмирають або стають інвалідами, народжуються хворі діти, розпадаються родини, гинуть солдати на війні. Наслідки вживання алкоголю не вивчаються, не аналізуються і не доводяться до загалу. Якби суспільство  знало повну і об’єктивну картину, нас би це просто шокувало.

За різними даними має місце високий відсоток втрат нашого війська на російсько-українському фронті через пиятику військових. Алкоголь деморалізує армію.

Маємо щоденні кримінальні зведення, де 80% злочинів вчинені на ґрунті пияцтва. Трагедія у Костянтинівці, коли екіпаж БМД у нетверезому стані убив дитину, мала б стати приводом для реакції влади, Церкви і громадськості. Потрібно розпочати роботу для прийняття Верховною Радою норм, викладених у законопроекті №2062.

Основні його положення – це повна заборона реклами алкоголю, підвищення цін на алкогольні вироби, обмеження кількості місць продажу алкоголю (1 торгова точка на 20 тисяч населення).

Просимо вас посприяти у підготовці законопроекту, який містив би положення проекту закону №2062 та визначав би усю продукцію, що містить у своєму складі понад 1% етилового спирту, алкогольними виробами. Поняття «алкогольні напої» замінити на «алкогольні вироби».

Громадські та релігійні організації, навчальні заклади, органи місцевого самоврядування готові сприяти вам у цій роботі.

Додаток: Рішення міських рад, звернення громадських організацій та церков №1 (церков№2) на підтримку законопроекту №2062Пояснююча записка до 2062.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

УКРАЇНЦЮ, ВИБЕРИ – ПИТИ АБО ЖИТИ!

У Рівному прийняли обітницю тверезості

Тверезість – спосіб життя гідний християнина (відео)

Опубліковано у в україні, на Рівненщині, Православне братство, тверезість, Твереза Рівненщина. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>